УКРАЇНСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ (4-В КЛАС)

Багата і щедра наша українська земля своїми полями, лісами, ріками і дібровами. А ще наше багатство – народні традиції і обряди, відомі ще із сивої давнини. Українці, шануючи свою минувшину та надбання пращурів, зберегли той чудовий колорит українських традицій, доповнивши його новими барвами. Віддаючи шану минулому, беручи від нього усе найкраще, в День св. Василя, що припадає на Старий Новий рік (14 січня), учні 4-В класу нашої школи влаштували справжнє свято – «Українські вечорниці», прикрасивши їх сучасними нотками.

Організувала театралізоване свято класовод 4-В класу Білоус Наталія Володимирівна за участі вчителів музичного мистецтва Баланчук Ірини Валеріївни та хореографії Белашевської Ольги Павлівни. На свято завітали заступник директора з освітнього процесу Сапожник Оксана Леонідівна та батьки учнів.

На початку ведучі розповіли про суть свята, його християнську основу. Усі присутні змогли поринути в атмосферу українського гуляння. Серед головних персонажів вечорниць були Бабуся-Ягуся (Шафрай Валерія), Лісовичок (Ковтун Тимур), Гриць (Моторнюк Євген).

У гості до них завітали дівчата та хлопці, які разом з господарями заходу співали, танцювали та жартували. Це було свято народної мудрості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства. Тож на святі прозвучали українські народні та сучасні пісні. Під час свята душі дітей були переповнені почуттям любові до рідного краю. Майстерно були виконані запальні танці «Україна», «Вечорнинський», «Самба Бабусі-Ягусі», «брейк-данс Гриця». Завершальним етапом свята стало засівання, привітання з новорічними святами, пригощання учасників дійства традиційними українськими варениками.

Під час заходу присутні мали можливість оцінити красу та велич українських народних костюмів, обрядів та пісень, розширити свої знання з народознавства та зарядитись веселим настроєм. Учні відтворили увесь колорит української культури та мали можливість проявити свої таланти, відчути себе акторами. Цей захід сприяв духовному розвитку юних особистостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *