Безпека життєдіяльності учнів

ЖИТТЯ – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ ЛЮДИНИ!

Безпека руху пішохода.

Перехід дороги.

Якщо на ділянках шляхів відсутні позначені пішохідні переходи, переходити дорогу дозволяється на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч у місцях, де вона добре проглядається в обох напрямках, і тільки після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість і пересвідчитись у відсутності небезпеки. Взимку треба враховувати те, що дорога дуже слизька і для зупинки автомобіля потрібна більша відстань. Також транспортний засіб може несподівано занести в сторону пішоходів.

При переході проїжджої частини дороги необхідно переходити дорогу у місцях, позначених спеціальною розміткою або дорожніми знаками „Пішохідний перехід”.

Пішоходи, що не встигли завершити перехід всієї проїжджої частини, провинні пропустити транспортний засіб, чекаючи можливості для подальшого руху на острівку безпеки, а за його відсутності – на лінії, що розділяє потоки протилежних напрямків. Продовжувати перехід дороги можна, виконавши ті ж вимоги, які регламентують порядок початку переходу проїжджої частини дороги.

Рух по зимовій дорозі.

· Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.

· Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно.

· Не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування.

· Ніколи не спускайтеся на санках або на лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.

· Не грайтеся в рухливі ігри на тротуарах, поблизу проїжджої частини, не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса транспортних засобів.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього малих дітей! Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Свято запам’ятається надовго, якщо воно пройде без проблем. А подбати про це повинні Ви самі.

ПРОТИПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА УЧНІВ ШКОЛИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ МАСОВИХ ЗАХОДІВ (ВИПУСКНОГО ВЕЧОРА, ДИСКОТЕКИ ТОЩО) В ПРИМІЩЕННІ ШКОЛИ

1. Загальні положення

1.1.Інструкція з протипожежної безпеки учнів школи під час проведення масових заходів з учнями (випускного вечора, диско­теки тощо) в приміщенні школи поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу

1.2.Інструкція розроблена на основі Правил по­жежної безпеки для закладів, установ і органі­зацій системи освіти України від 17.12.1998 р. № 800/3240, затверджених наказом Мініс­терства освіти і науки України і ГУДПО МВС України від 30.09.1998 р. № 348/70.

1.3.Усі учасники навчально-виховного проце­су повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і на­вички користування медикаментами.

2.Вимоги протипожежної безпеки учнів під час проведення масового заходу (випускного вечора, дискотеки тощо) в приміщенні школи.

2.1.Вимоги протипожежної безпеки учнів перед початком проведення масового заходу.

2.1.1.Перед початком заходу чітко визначити дату, час його проведення.

2.1.2.Повторити правила протипожежної безпеки в приміщенні школи, інших установ під час проведення масових заходів.

2.1.3.Чітко виконувати вимоги класного керівника, чергових учителів, адміністрації школи.

2.1.4.Перед початком заходу ознайомитися з порядком евакуації у разі виникнення пожежі, сигналом тривоги та двома евакуаційними виходами, місцем збору після евакуації.

2.1.5.Самостійно пересуватися приміщенням школи без дозволу дорослих забороняється.

2.1.6.Вхід і вихід із приміщення школи здійснювати тільки за командою дорослих.

2.1.7.Забороняється брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, сигарети, легкозаймисті речовини, вогнепальну рідину тощо).

2.1.8.Класний керівник повинен мати із собою аптечку.

2.2.Вимоги протипожежної безпеки учнів під час проведення масового заходу вшколі.

2.2.1.Перед початком заходу бути в зазначеному класним керівником місці, відзначити свою присутність у списку.

2.2.2.Вхід до приміщення школи здійснювати тільки за командою класного керівника, чергового вчителя, адміністрації школи.

2.2.3.Якщо ти з певних причин не встигаєш на призначений час, слід повідомити телефоном класного керівника про своє спізнення.

2.2.4.Під час проведення масового заходу дотримуватися вимог і правил протипожежної безпеки.

2.2.5.Під час проведення заходу перебувати в зазначеному класним керівником місці.

2.2.6.Забороняється :

· застосовувати займисті матеріали, не оброблені вогнезахисними сумішами;

· застосовувати предмети оформлення приміщень, декорації та сценічне обладнання, виготовлене із займистих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу тощо);

· застосовувати відкритий вогонь (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні тощо);

· використовувати хлопавки;

· застосовувати дугові прожектори, влаштовувати світові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, які можуть викликати загоряння;

· установлювати стільці, крісла, конструкції тощо, які виконано з пластмас і легкозаймистих матеріалів;

· захаращувати проходи та аврійні виходи.

2.2.7.Не дозволяється брати участь у заході дітям, вдягненим в одяг з легкозаймистих матеріалів, не просочених вогнезахисною сумішшю.

2.2.8.Під час масового заходу не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться електрострумом. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки негайно повідомити класного керівника, чергового вчителя, адміністрацію.

2.2.9.Не скупчуватися під час проведення заходу біля проходів, входів і виходів, сходів та аварійних виходів у приміщенні школи.

2.2.10.Під час проведення заходу не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій прислухатись уважно до вимог класного керівника, чергових вчителів.

2.2.11.Після закінчення заходу залишати своє місце і виходити з приміщення школи тільки з дозволу класного керівника, чергового вчителя, адміністрації.

2.3.Вимоги протипожежної безпеки учнів після закінчення масового заходу в школі.

2.3.1.Повідомити класного керівника, чергового вчителя про те, що йдете.

2.3.2.Залишаючи місце заходу, подивитися, чи немає там вогненебезпечної ситуації: відкритого вогню, обірваної проводки або її іскріння, тління матеріалу. У разі виявлення зазначених випадків негайно повідомити класного керівника, чергового вчителя або адміністрацію.

2.3.3.Після того, як ви дісталися додому, слід обов’язково зателефонувати класному керівнику і повідомити, що з вами все гаразд.

3.Вимоги протипожежної безпеки в разі виникнення пожежі або аварійної ситуації.

3.1.Негайно повідомити класного керівника, чергового вчителя, адміністрацію про виникнення пожежі, аварійної ситуації.

3.2.Чітко виконувати команди класного керівника, вчителя, адміністрації. Не панікувати, не кричати, не метушитися нікуди не відходити від класного керівника. Спокійно йти до запасних виходів.

3.3.Після евакуації вишикуватися в зазначеному місці і під час переклички зазначити свою присутність для обліку. Нікуди після евакуації без дозволу класного керівника не йти.

3.4.У разі, якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, терміново подзвонити за номером 101, повідомити про пожежу або аварійну ситуацію, назвати своє прізвище та ім”я та адресу школи, телефон свій або школи. Коротко описати ситуацію: кількість людей, відкритий чи закритий вогонь, характер диму.