Структура навчального року

Відповідно ст.10 п.3 розділу ІІІ Закону України «Про повну загальну середню освіту»  освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань – 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.

Відповідно до Освітніх програм закладу освіти на 2023-2024 навчальний рік  освітній процес реалізується в закладі освіти в межах навчального року не тільки під час проведення уроків, а й шляхом обрання закладом різних форм та методів організації освітнього  процесу, зокрема, організації дослідницько-пізнавальної та проєктної діяльності учнів; мовних, предметних та науково-дослідницьких таборів; навчальних екскурсій; консультацій (індивідуальних та групових), у тому числі при підготовці до проведення державної підсумкової атестації і зовнішнього незалежного оцінювання (для учнів 4, 9, 11х класів), коригуючих занять (для учнів 1-3х, 5-8х, 10х класів) тощо.

Тематичні навчальні екскурсії, які посилюють практичну спрямованість знань учнів і передбачені навчальними програмами окремих предметів можуть додаватися до загальної кількості навчальних днів та проводитися у формі: очно чи дистанційно. Теми та об’єкти екскурсій визначаються методичними об’єднаннями вчителів предметних кафедр з огляду на місцеві умови, можливості та обставини на початку навчального року та можуть коригуватися вчителями-предметникам, класними керівниками.