Навчання з цивільного захисту

30 жовтня, згідно плану роботи школи, відбулося навчання вчителів з цивільного захисту.

Знання, як відомо, за плечима не носити, тож повторити правила поведінки у надзвичайних ситуаціях було не зайвим.

Види і класифікацію надзвичайних ситуацій допомогли пригадати виступ викладача курсу «Захист Вітчизни» Бондарева О.В. та відеофільми.

Особливий наголос було зроблено на правилах поведінки у школі (чого не можна робити і як правильно поводитись учням і вчителям у випадку надзвичайної ситуації).

Бондарев О.В. розповів, які бувають види особистого захисту у тому чи іншому випадку надзвичайної ситуації згідно класифікації, і наочно продемонстрував правила  користування протигазом.

Викладач предмету ОМЗ Лопащук Л.М. розповіла і показала на практиці основи надання домедичної допомоги у різних життєвих випадках і особливо, якщо ситуація стосується надзвичайних обставин.

Як правильно зібрати «тривожну валізу»? Про що потрібно потурбуватися у першу чергу? Як правильно зібрати дітей? Звідки отримати достовірну інформацію? Куди слід прибути у разі виникнення екстреної ситуації? На ці і багато інших запитань були надані конкретні відповіді.

Найбільшим ворогом будь-якої надзвичайної ситуації була і залишається паніка. Отже, навчена людина менше піддається цьому явищу. І краще зайвий раз повторити і потренуватися у межах умовної надзвичайної ситуації. Саме це і відбулося 30 жовтня у школі під гаслом «Запобігти, попередити, врятувати – головне завдання цивільного захисту».