Прийом дітей до першого класу на 2022-2023 н.р.

Запитання-відповіді щодо прийому документів та зарахування до 1 класу Спеціалізованої школи №197 ім. Дмитра Луценка на 2022-2023 навчальний рік
Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу на 2022-2023 н.р.?
Оголошення буде розміщено на інформаційних джерелах закладу освіти.
Які особливості освітньої програми Спеціалізованої школи №197 ім. Дмитра Луценка?
Учні з першого класу вивчають англійську мову та навчаються за освітньою програмою О.Я.Савченко.
Незалежно від місця проживання (перебування) на час особливого періоду здобувачам освіти гарантується організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» та статті 57 Закону України «Про освіту».
Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?
1. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.
2. Наказ Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».
Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?
Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто.
Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?
Одному з батьків необхідно надати:
• посвідчення особи;
• копію свідоцтва про народження дитини (пред’являється оригінал);
• медичну довідку форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
• оригінали документів та їх копії, що підтверджують право дитини на першочергове зарахування.
Якщо відсутній оригінал свідоцтва про народження дитини?
Діти або один з їхніх батьків, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, та які не мають свідоцтва про народження дитини (або документа, що посвідчує особу здобувача освіти), зараховуються до закладу освіти без подання зазначених документів. У разі відсутності свідоцтва про народження дитини для сприяння в його оформленні керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцезнаходженням закладу освіти.
Чи необхідна присутність дитини при подачі документів до 1 класу?
Присутність дитини під час подання заяви про зарахування не є обов’язковою.
Хто має право першочергового зарахування до 1 класу закладу освіти?
Першочергово до 1 класу Спеціалізованої школи №197 ім. Дмитра Луценка зараховуються діти: місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально,
які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у Спеціалізованої школи №197 ім. Дмитра Луценка;
які є дітьми працівників закладу освіти;
батьки яких здійснюють освітню діяльність з урахуванням міжнародних договорів України.
Яким документом підтверджується місце проживання дитини на території обслуговування закладу?
Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):
• паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
• довідка про реєстрацію місця проживання особи(дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 28, ст. 1108);
• довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312; 2016 р., № 46, ст. 1669);
• документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
• рішення суду, яке набрало чинності, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
• документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
• довідка про проходження служби у військовій частині(за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);
• акт обстеження умов проживання(за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісники України, 2008 р., № 76, ст. 2561);
• Інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.
Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?
Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами, з встановленим рівнем підтримки. Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.
Хто визначає і закріплює за закладами освіти територію їх обслуговування?
Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.
Як дізнатися, за яким закладом освіти закріплений будинок, де проживає дитина?
Інформацію можна знайти на освітній карті міста Києва
Яка територія обслуговування Спеціалізованою школою №197 ім. Дмитра Луценка?
вул. В. Кучера 2, 2а, 4, 6, 8, 10;
вул. В.Покотила 9;
вул. Ген. Потапова 4, 6, 8, 10, 10а;
вул. С. Сосніних 6, 6а, 8, 10, 12, 12а, 16;
бул. Кольцова 8, 14з, 14ж, 14к, 14л.
З якого віку краще іти дитині до школи?
Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (Закон України «Про освіту», розділ ІІ, стаття 12, п.4).
Чи можливо подати документи для вступу, якщо дитина не проживає у мікрорайоні закладу освіти?
Так, заява подається для вступу на вільні місця. Батьки (один з батьків) мають право подати необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.
Коли буде повідомлено чи є у закладі вільні місця?
Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей заклад освіти оприлюднює з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних» на офіційному вебсайті закладу освіти:
• список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;
• інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця.
Що робити, якщо вільних місць у закладі не буде?
Оскільки здобуття загальної середньої освіти, у тому числі початкової, гарантується на рівних умовах усім громадянам України, у листі Міністерства освіти і науки України від 16.04.2022 № 1/4202-22 «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти» рекомендують зарахування до 1 класу провести без процедури жеребкування.
У разі якщо після вжиття вичерпних заходів кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × two =