СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОГО І ДУХОВНОГО ЄДНАННЯ УКРАЇНЦІВ

СВЯТО НАЦІОНАЛЬНОГО І ДУХОВНОГО ЄДНАННЯ УКРАЇНЦІВ:
УЧНІ 4-В КЛАСУ ПРИЄДНАЛИСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ
ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Цьогоріч Україна відзначає знаменну історичну подію – 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)  – День Соборності України!

Урочисте проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР на Софійській площі в Києві. 22 січня 1919 р.

22 січня 1919 р. на Софійській площі Києва відбулося урочисте проголошення Акту об’єднання двох суверенних українських держав – УНР і ЗУНР в одну самостійну соборну державу. Так уперше за 600 років Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх динамічної самоідентифікації, становлення нації, який вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.

З моменту проголошення незалежності України щороку тисячі небайдужих українців у цей день відзначають Акт Злуки (День Соборності України). Наприклад, в Києві цього дня всі бажаючі відзначити свято разом з однодумцями приїздять до мосту Патона та символічно об’єднують правий і лівий береги Дніпра «живим ланцюгом», рухаючись назустріч двома колонами – з лівого берега (символізує Українську Народну Республіку) та з правого (символізує Західно-Українську Народну Республіку). Після «об’єднання» берегів учасники акції розгортають 30-метровий державний прапор і спільно виконують гімн України та українські пісні.

Цього дня 2019 року на уроці літературного читання до святкувань долучилися також учні 4-В класу нашої школи ( класний керівник Білоус Наталія Володимирівна). Діти вивчили та продекламували вірш видатної сучасної поетеси, великої патріотки України Ліни Костенко «Усе моє, все зветься Україна». Назва цього прекрасного твору стала назвою виставки образотворчих робіт учнів 4-В класу, які вони підготували до Дня Соборності України та розмістили в холі школи.