Тиждень української мови

Уся плакуча і гримуча

Хоч без лаврового вінка

Т. Шевченко

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі  імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім’я геніального українського поета Тараса Шевченка.

У зв’язку з відзначенням 207 річниці від дня народження Т. Шевченка і з метою вшанування його пам’яті, у школі пройшов тиждень української мови та літератури.

Тиждень української мови – це можливість іще раз нагадати собі і оточенню, хто ми і чиї ми діти. До участі у святі запрошувалися усі вихованці школи.

Під керівництвом учителів української мови та літератури було проведено низку заходів, де учні могли продемонструвати свої здібності

(За таким планом)

План заходів до тижня української мови

1. Виставка газет про українську мову ( Учителі кафедри)
  2. Виставка малюнків до творів Т. Шевченка ( усі класи) Відеопрезентація
    «Т. Шевченко. Відомий/невідомий»
  3. Презентація до творчості Т. Шевченка 7-А клас ( Коваленко Ю. В.)

4. Інсценізація поезії «Садок вишневий коло хати» ( 5-В, 7-В, 11-В), Відео, (Дудучава В. Д.)

5. Виставка «Цікаві факти про Тараса Шевченка» – 9-А клас, (Азарова О. І.)
  6. Вислови про мову ( Іщенко О. І.)
  7. Гра «Розгадай криптограму» – 8-Г (Іщенко О. І.)
  8. Українознавча гра «Соняшник» 7-Г (Іщенко О. І.)
  9. Навчальний диктант «Геній України» 8-Г клас (Іщенко О. І.)
  10. Шевченківська вікторина 6,8 класи (Кузіна Л.М.)
  11. Конкурс читців поезії Т.Шевченка
  12. Мовний квест – гра «Подорож океанами рідної мови» – 5-Б клас (Гордійчук І.В.)
  13. Куточок читача «Читаємо з задоволенням» – 8-Г клас (Іщенко О.І.)
  14. «Українське» – це модно! Круглий стіл – 6-А клас (Гудима Н.А.)
  15. Брейн-ринг з української мови «Мово, до тебе рідними словами я звертаюсь» – 6 клас (Панасюк Я.М.)
  16. Літературна вікторина «Про тебе ми, Тарасе, пам’ятаєм» – 5-Г клас (Панасюк Я.М.)
  17. Онлайн-тест «Тарас Шевченко» (5-11 класи)

Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України, вірші, уривки з поем емоційно звучали  під час конкурсу декламаторів поезії Т.Шевченка «Якби ти нас, Тарасе, чув! У читанні взяли участь 27 учнів. Найактивнішими були школярі 5-х класів.

Заходи, проведені упродовж тижня, були цікаві, сприяли розвитку творчої активності, активної життєвої учнів.

Тематичний тиждень закінчився, а любов до рідної мови залишається на все життя, хочеться вірити, що українська мова й надалі служитиме єднанню між минулими і майбутніми поколіннями, возвеличитиме Україну та український народ.

Світлини тут