Толерантність: обов’язок чи власне бажання?

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів. Виявлення толерантності залежить від методу виховання людини, її оточення чи навіть від країни, а точніше кажучи, від пережитків минулого народу, їх сформованої думки, яку вони вже не хочуть міняти. Деякі люди сприймають толерантність як належне, не ставлячись до вияву терпимості з пихою чи лицемірством. А деякі згадують про толерантність(терпимість) чи ввічливість або тактовність взагалі тільки на День Толерантності.

Міжнародній День Толерантності відзначається 16 листопада в усіх країнах світу. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеному в Декларації принципів терпимості. У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

Уже за традицією в школі №197 проводиться Міжнародний День Толерантності (терпимості). Кожного року це зовсім новий формат і нові ідеї, мабуть, на пам’яті учнів нашої школі не було такого, що концепція свята повторювалась декілька разів поспіль. Цього року це був флешмоб під назвою «Світ починається з мене», вперше організований і виконаний учнями 10-х класів. Слоганом цього дійства було: «Будь толерантним.  Підтримай мене», що закликало учнів школи до прояву толерантності і показувало, що всі люди рівні, незважаючи на їх матеріальне становище, походження, стан здоров’я чи звички. Попередньо було повідомлено учнів, що 16 листопада на великій перерві потрібно спуститись на перший поверх, але що відбувалось далі – для дітей залишалось сюрпризом. Людей було надзвичайно багато. Коли увімкнулась пісня «Мій брат», учасники розпочали флешмоб танцем. Глядачі були приємно здивовані таким початком і були в очікуванні, що ж буде відбуватись далі.  За танцем послідувало так зване дефіле із закликами учнів до толерантності.

Сподіваємось, що для учнів школи таке дійство було новинкою. Адже, для самих організаторів такого свята це було новаторством і продумати в деталях усі їх дії було дуже складно. Але можемо сказати, що їм це вдалось!