Із чого починається ефективний урок

• На помилках учаться. Помилки навіть потрібні для навчального процесу. Діти не мають боятися припуститися помилки.
  • Давайте дітям можливість максимально виявити ініціативу. Учіть учнів самостійно думати й працювати.
  • Творче ставлення до роботи й навчання – запорука ефективного уроку.
  • Не у всіх дітей вистачає терпіння та наполегливості поступово переходити від простого до складного.
  • Якщо ваш голос виказує ваше роздратування, розчарування та зневіру, діти запам’ятають саме ці емоції, а не мудрість, яку ви намагалися до них донести.
  • Кожен учень по-своєму сприймає матеріал. Зважте на це.
  • Найкращий той діалог, у процесі якого діти відгукуються не на слова, а на думки.
  • Добрій пам’яті передує пильна увага.
  • Чогось навчитися можна лише практикою.
  • Повторювати вивчений матеріал потрібно з інтервалами. Так економічніше та ефективніше.
  • Створюйте проблемні ситуації на уроках. Там, де немає вибору, нема мислення.
  • Якщо дитина дивується – вона починає мислити. Нові ідеї – продукт творчої уяви.
  • Зацікавленість – найсильніша мотивація для навчання.
  • Учіть дітей робити записи.
  • Є два основні мотиви, які формують поведінку людини: можливість отримати винагороду й уникнути покарання. Застосуйте ці мотиви на уроках.
  • Якщо вчитель стоїть, він більше привертає до себе увагу дітей.
  • Плануйте дискусіїі, диспути на уроці. Це посилює увагу дітей.
  • Учитель не повинен говорити без упину. Діти не встигатимуть за його думками.
  • Про те, наскільки цікавим є зміст уроку, робіть висновок не зі свого погляду, а з погляду учнів. Особливо ретельно готуйте початок уроку. Часто саме від нього залежить успіх усього заняття.